Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна
Конкурс «Подільська палітра»

 

_____________________________________________________________________________

 

УКРАЇНА

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 від 23 грудня 2016 року № 67-9/2016

 

м. Хмельницький

 

Про обласний мистецький конкурс
імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра»

 

Розглянувши подання Хмельницького обласного художнього музею від 9 листопада 2016 року № 01-266 та керуючись частиною другою статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

 ВИРІШИЛА:

1. Започаткувати з 2017 року проведення щорічного обласного мистецького конкурсу імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра» (далі — Конкурс).

2. Затвердити Положення про Конкурс у редакції, що додається.

3. Департаменту фінансів Хмельницької обласної державної адміністрації щорічно передбачати кошти на відзначення переможців Конкурсу, виготовлення відповідних дипломів та організацію церемонії нагородження.

4. Визнати таким, що втратило чинність рішення обласної ради від 07 квітня 2015 року № 47-31/2015.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника керівника виконавчого апарату обласної ради Зеленко Т. І. і постійну комісію обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту та туризму.

 

Перший заступник                               
голови ради                    Н. Андрійчук

 

 

___________________________________________________________________________

Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 23 грудня 2016 року

ПОЛОЖЕННЯ
про обласний мистецький конкурс
імені Людмили та Миколи Мазурів
«Подільська палітра»

 

         1. Обласний мистецький конкурс імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра» (далі — Конкурс) має на меті заохочення творчо обдарованих дітей та молоді в галузі образотворчого мистецтва.

         2. Конкурс названо на честь митців — Людмили та Миколи Мазурів, які внесли неоціненний вклад у розвиток образотворчого та монументального мистецтва України і Хмельниччини зокрема.

         3. Для відзначення переможців та організацію церемонії нагородження в обласному бюджеті щорічно передбачаються кошти в сумі 11 (одинадцять) тисяч гривень.

         4. Учасниками Конкурсу можуть бути діти, молодь, а також творчі колективи, які навчаються або проживають на території Хмельницької області. Повторна участь у Конкурсі переможців попередніх років допускається лише в іншій віковій групі або номінації.

         5. Для розгляду, конкурсного відбору художніх робіт конкурсантів, визначення та нагородження переможців утворюється Конкурсний комітет (далі — Комітет) у складі дев'яти осіб. Персональний склад Комітету визначається розпорядженням голови обласної ради.

         Комітет діє на громадських засадах.

         Склад Комітету формується з представників обласної ради, обласної державної адміністрації, обласної організації Національної спілки художників України, обласного художнього музею, мистецтвознавців, журналістів, фахівців у галузі образотворчого мистецтва.

         Комітет проводить відбір робіт для участі у Конкурсі та визначає переможців у кожній з вікових груп та номінацій.

         Основною формою роботи Комітету є засідання.

         Засідання Комітету проводить голова або за дорученням голови Комітету його заступник.

         Засідання Комітету є правомірним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини його складу.

         Рішення Комітету про визначення переможців приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх членів Комітету. У разі, якщо при голосуванні результати розподіляються порівну, голос голови Комітету є вирішальним.

         За результатами голосування складається протокол у двох примірниках, завірений підписами членів Комітету. Перший примірник протоколу передається до Хмельницької обласної ради, другий зберігається у секретаря Комітету.

         6. Конкурс проводиться щорічно у два тури.

         У першому турі беруть участь твори конкурсантів трьох вікових категорій — 69, 1012 та 1316 років. У кожній з цих вікових категорій визначаються по троє переможців. Засідання Комітету з визначення переможців першого туру проводиться щороку, в останній робочий день жовтня (до дня народження Людмили Мазур  3 листопада).

         У другому турі беруть участь роботи конкурсантів серед молоді віком від 17 до 25 років та визначаються переможці у чотирьох номінаціях: живопис, графіка, скульптура та декоративно-прикладне мистецтво. Засідання Комітету з визначення переможців другого туру проводиться щороку, в останній робочий день листопада (до дня народження Миколи Мазура 9 грудня).

         7. На участь у Конкурсі можуть бути висунуті роботи різних жанрів та технік усіх видів образотворчого мистецтва, що виконані автором самостійно, базуються на засадах традиційної української образотворчості або передають оригінальні підходи у втіленні ідеї твору. Роботи мають відповідати єдності змісту та форми та бути виконані протягом останніх трьох років, які передують рокові проведення Конкурсу.

         8. Заявку на участь у першому турі Конкурсу, який триває до 25 жовтня, подають навчальні, культурно-освітні заклади, творчі та громадські організації області. Заявка має містити інформацію про повну назву закладу чи організації, прізвище, ім'я, по батькові, дату народження учасника (учасників) Конкурсу та його (їх) викладачів, їх контактні телефони, назви представленого твору (творів), його (їх) розміри, матеріал, техніку та рік виконання. Від одного учасника до Конкурсу допускається не більше 5 робіт.

         Заявку на участь у другому турі Конкурсу, який триває до 25 листопада, подають навчальні, культурно-освітні заклади, творчі, громадські організації області, а також автори робіт. На електронну адресу Хмельницького обласного художнього музею mailto:museum.kh@gmail.com, окрім документів, визначених пунктом 8 цього Положення, надсилаються зображення творів. До електронного листа має бути прикріплений текстовий файл з інформацією про конкурсну роботу (роботи). Назва файлів має збігатись зі списком робіт, нумерація у списку — з назвою файлів із зображенням творів. Інформація на електронних носіях низької якості не розглядається.

         До заявок на участь у першому та другому турах Конкурсу також додаються :

          - авторська робота у жанрі образотворчого мистецтва;

          - коротка характеристика художньої роботи;

          - рецензії, відгуки про автора та роботу, яка висунута на участь у Конкурсі.

         Роботи мають бути підписані та повністю підготовлені до експонування.

         До творів декоративно-прикладного мистецтва (бісероплетіння, вишивка та інші) мають бути додані відповідні ескізи.

         9. Учасник Конкурсу особисто надає (надсилає) роботу (роботи) до Хмельницького обласного художнього музею в період від 10 до 25 листопада. Днем подання роботи на участь у Конкурсі вважається день подання документів, зазначених у пункті 8 цього Положення.

         10. Організаційне забезпечення роботи Комітету, у тому числі приймання та підготовку робіт і документів, зазначених у пункті 8 цього Положення, здійснює Хмельницький обласний художній музей.

                11. Урочисте нагородження переможців Конкурсу здійснюється щорічно у грудні на підставі рішень Комітету за результатами двох турів та відповідного розпорядження голови обласної ради.

                12. Переможцям першого та другого турів Конкурсу вручаються дипломи та цінні подарунки. Урочисте нагородження переможців відбувається у приміщенні Хмельницького художнього музею, де у цей час експонуються роботи конкурсантів.

                13. Комітет Конкурсу з метою заохочення його учасників може за рахунок благодійних ініціатив встановлювати додаткові номінації та призи для відзначення конкурсантів.

         14. У разі відсутності робіт, які б відповідали вимогам цього Положення, визначення переможців у певних вікових групах та номінаціях того року може не проводитися.

         15. Роботи переможців Конкурсу залишаються у фондах Хмельницького художнього музею.

         16. Рішення Комітету про визначення переможців Конкурсу оприлюднюється у газеті «Подільські вісті».

 

 

 


 
© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр